Loading...
FAJN Byliny FAJN Byliny SK

0
Loading
Košík je prázdný
Do dopravy do Zásilkovny zdarma zbývá  

Kategorie

Kategorie

Byliny dle účinků

Na tomto místě jste byli zvyklí vídat rozdělení bylinek dle toho, jak je používali naši předkové po tisíce let. 

Protože Evropská unie ví lépe než naši předkové co je léčivé a co není, museli jsme toto rozdělení zrušit a bylinky u nás najdete řazené jen dle abecedy.

Cituji z protokolu, kterým nám  rozdělení do kategorií zakázala Státní zemědělská a potravinářská inspekce:

Tvrzení v názvu kategorie, které odkazuje na název onemocnění, které je uvedeno v Mezinárodní statistické klasifikaci nemocí a přidružených zdravotních problémů je zavádějící a je v rozporu s čl.7 odst. 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1169/2011 v platném znění a průměrný spotřebitel může chápat, že potraviny (myšleno bylinky) nabízené v této kategorii mají léčivé účinky.

Doufáme, že Vy, naši zákazníci jste nadprůměrní spotřebitelé a informace o prodávaných bylinkách si najdete ve volně přístupných zdrojích na internetu (aspoň do té doby než to EU taky zakáže)

Od začátku platnosti tohoto evropského nařízení jsme u jednotlivých bylin nezmiňovali jejich Bruselem neschválené účinky. Prohřeškem proti nařízení ale bylo dělení bylinek dle účinků v jednotlivých kategoriích e-shopu.

Nezlobíme se na SZPI, ta jen koná svoji práci, dohlíží aby se dodržovaly platné zákony a nařízení.

Nejde nám ale do hlavy jak úředníci v Bruselu můžou vymyslet, že byliny, které byly dlouhé roky a staletí léčivé, najednou okamžitě od data platnosti bruselského nařízení své léčivé účinky ztratily.
Ale nic s tím nenaděláme, jen jsme Vám ztížili orientaci na našem webu.

Omlouváme se.

V této kategorii nejsou žádné produkty.