Registrací získáte slevu již od druhého nákupu Více v článku "Věrnostní slevy"

Éterické oleje a směsi

Éterickými oleji nazýváme rostlinné silice, tedy vonné složky, které jsou obsaženy v různých částech tzv. silič­natých rostlin (v kořenech, listech, ve dřevě, kůře, plo­dech, květech apod.). Takto získaný olej je lehčí a vyplave na povrch. Většina éterických olejů je téměř bezbarvá. Některé oleje se však vyskytují v různých barevných nuancích. 
Éterické oleje jsou většinou velmi těkavé. Je nutno je uchovávat v dobře uzavíratelných lahvičkách z tmavého skla, aby byla zajiš­těna jejich ochrana před denním světlem a UV zářením. Éterické oleje jsou ve vodě téměř nerozpustné. Jako jejich nosiče používáme v aromatera­pii mastné rostlinné oleje, popřípadě alkohol. Při výrobě preparátů se používají éterické oleje rostlinného původu nejvyšších kvalit. Levné syntetické napodobeniny lákají sice nízkou cenou i hojností nápisů předstírajících jejich „přírodní“ původ. Do aromaterapie takové oleje nepatří, stejně jako oleje pančované, tedy směsi přírody a synte­tiky. Oleje těchto (ne)kvalit profesionálové ignorují. Při manipulaci s éterickými oleji musíme dbát maximální opatrnosti, bezpečnosti a nevystavovat je přímému ohni či vysokým teplotám.
 

 

 
97
2886119728861
Značky

Stránka 1 z 9 - 155 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 9 - 155 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací