Loading...
Mučenka pletní - Passiflora nať 100 g

Mučenka pletní - Passiflora nať 100 g

ID:SPS251m100

Skladem 10+ kusů

88 Kč

Dopravy
PPL - Doručení na adresu, převodem
Doručení na adresu (PPL kurýr)   104  
Výdejní místo PPL, převodem 79 Kč
PPL ParcelShop  79 
Zásilkovna, převodem
Zásilkovna  79 
Platby
✍ Bankovním příkazem ZDARMA
Na dobírku (+44 Kč příplatek)
⌨ Online platba (Kartou, Google Pay, Apple Pay) ZDARMA
Mučenka pletní (Passiflora incarnata) je stará indiánská bylina pocházející z Jižní Ameriky. Mučenka pletní je rychle rostoucí popínavá vytrvalá bylina dorůstající výšky až 40 cm. Její stonky bývají hladké, někdy ochmýřené, vždy však dlouhé a popínavé s m...

Mučenka pletní (Passiflora incarnata) je stará indiánská bylina pocházející z Jižní Ameriky.

Mučenka pletní je rychle rostoucí popínavá vytrvalá bylina dorůstající výšky až 40 cm. Její stonky bývají hladké, někdy ochmýřené, vždy však dlouhé a popínavé s mnoha vedlejšími úponky. Listy jsou střídavé, složité, dlanitě složené, trojlaločnaté nebo příležitostně pětilaločnaté a vcelku veliké (měří cca 6–15 cm na délku). Charakteristické žlázy má na bázi a na řapíku. Mučenka má pět modrobílých okvětních lístků. Korunu má bílou a fialovou.

Pro fytoterapeutické účely je sbírána kvetoucí nať – mučenka pletní kvete v průběhu července. Zajímavostí je, že kvete pouze jeden den. Bylina působí relaxačně, ovlivňuje kvalitu spánku. Je schopna uvolňovat stres.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o účincích této byliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Tradiční užití:
Jednu čajovou lžičku sušené natě mučenky přelijeme 200 ml vroucí vody, necháme 10–15 min. louhovat a poté scedíme. Užíváme 3× denně dle potřeby.

Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu

**

88

Blog "FAJNovinky"

Jak užívat bylinné kapky (tinktury)

Návod k užívání tinktur od bylinkáře Pavla Kadaňky. Návod lze použít i pro dávkování tinktur, které vyrábějí jiní bylináři, například paní Jarmila Podhorná (Naděje) nebo MUDr. Zbynek Mlčoch

Jak užívat bylinné kapky (tinktury)?Následující návod pro užívání tinktur od námi...