Loading...
Čekanka kořen 100 g

Čekanka kořen 100 g

ID:SPS435m100

Skladem 10+ kusů

78 Kč

Dopravy
PPL - Doručení na adresu, převodem
Doručení na adresu (PPL kurýr)   104  
Výdejní místo PPL, převodem 79 Kč
PPL ParcelShop  79 
Zásilkovna, převodem
Zásilkovna  79 
Platby
✍ Bankovním příkazem ZDARMA
Na dobírku (+44 Kč příplatek)
⌨ Online platba (Kartou, Google Pay, Apple Pay) ZDARMA
Čekanka obecná (lat. Cichorium inthybus) je trvalka dorůstající výšky až 120 cm. Díky krásnému fialovému květenství je vidět i v okrasných zahradách. Sběrnou částí je celá rostlina – kořen, nať i květ. U čekanky obecné se sbírá kořen (Radix cichorii), nať...

Čekanka obecná (lat. Cichorium inthybus) je trvalka dorůstající výšky až 120 cm. Díky krásnému fialovému květenství je vidět i v okrasných zahradách. Sběrnou částí je celá rostlina – kořen, nať i květ. U čekanky obecné se sbírá kořen (Radix cichorii), nať (Herba cichorii) nebo list (obojí nejlépe před rozkvětem) nebo květ, jenž je nejlepší v rozkvětu. Kořen se sbírá na podzim.

Čekanka obecná ovlivňuje střevní zdraví, udržuje ho v normálním stavu. Podporuje trávení a je dobrým pomocníkem při kontrole hmotnosti. Čekanka obecná podporuje hubnutí a je nápomocnou při řízení hmotnosti.

Čekanka obecná je vhodná pro podporu normální funkce jater. Doporučuje se při očistě střev a pro celkovou střevní pohodu. Čekanka působí močopudně a přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a pozitivně působí na zdraví srdce a cév. Mezi další blahodárné účinky čekanky obecné řadíme vliv na kosti a klouby.

Zevně lze čekanku aplikovat v podobě obkladů při některých kožních obtížích a na opuchlé klouby.

Tradiční užití:
Obvykle se užívá odvar z kořene, a to v poměru 5 g na 1 l vody. Povaříme a poté scedíme. Ráno a večer vypijeme jeden šálek. Droga se rovněž často míchá s jablečníkem, heřmánkem nebo smetankou.

Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu

**

78

Blog "FAJNovinky"

Jak užívat bylinné kapky (tinktury)

Návod k užívání tinktur od bylinkáře Pavla Kadaňky. Návod lze použít i pro dávkování tinktur, které vyrábějí jiní bylináři, například paní Jarmila Podhorná (Naděje) nebo MUDr. Zbynek Mlčoch

Jak užívat bylinné kapky (tinktury)?Následující návod pro užívání tinktur od námi...