Květové vody (hydroláty)

Pokud ještě neznáte florální vody, nazývané také květové vody, hydroláty či hydrosoly, pak zbystřete. Vznikají jako vedlejší produkt při výrobě esenciálních olejů, ale v žádném případě se nejedná o odpad! Naopak, po celém světě se stávají stále oblíbenějšími, neboť mají podobné vlastnosti jako éterické oleje, jen jsou účinné látky méně koncentrované. Hydrosoly jsou tedy mnohem lehčí, měkčí, jemnější. Navíc neobsahují hořké látky a třísloviny. Takže se báječně hodí k přímé aplikaci na pokožku. V horkém počasí stačí trochu nastříkat na kůži, hned ucítíte příjemnou svěžest. Starý známý jasmín poslouží i jako lehounký deodorant. Florální voda heřmánku příznivě působí na podrážděnou pokožku, takže pomůže při ošetření sluncem spálené kůže. Levandule, tak typická vůně léta, v podobě květové vody nejen zklidňuje, ale také dezinfikuje.
Květové vody mají široké využití v kosmetické péči a také v péči o těhotné ženy, kojence a seniory. Jsou mnohem jemnější v účincích než éterické oleje, používají se přímo na pokožku a není třeba je dále ředit. Vytvářejí na pokožce aktivní hydratační ochrannou vrstvu se zjemňujícími, zklidňujícími a léčivými účinky.

 

Nejprodávanější

154
1701154170
Značky

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací