Registrací získáte slevu již od druhého nákupu Více v článku "Věrnostní slevy"

Orange Sanitol

Orange Sanitol jsem již dříve zkoušela na předprodejních vzorcích, na Vánoce 2017 jsem se rozhodla udělat velký test, celý předvánoční úklid jsem doma provedla Orange Sanitolem.

A protože Sanitol nezklamal, můžu ho s klidným srdcem doporučit i vám. Budete mít uklizený byt vonící po pomerančích.

Orange Sanitol na první pohled  vybočuje z běžného sortimentu značky Karel Hadek, jedná se o čistič do domácnosti. Prozkoumáme-li ho blíže, zjistíme, že  ORANGE-SANITOL je vyroben výhradně ze surovin, které firma Aromaterapie Karel Hadek běžně používá při výrobě aromaterapeutických preparátů. 

Původně se tento čistič neměl vůbec prodávat, Karel Hadek ho vyvinul pro čištění a úklid vlastní laboratoře a výrobních provozů.

V dalším textu cituji pana Hadka, sama bych to lépe nenapsala:

“Orange-Sanitol může představovat uklizený a navíc krásně vonící byt. To proto, že pomerančový olej, z hlediska technického, lze označit i jako vynikající rozpouštědlo. Univerzální čistič Orange-Sanitol vyrobený z éterických olejů, lihu a emulgátorů. Jinými slovy surovin, které nachází běžné použití i při výrobě kosmetiky. Za zmínku stojí i skutečnost, že všechny použité suroviny vykazují vynikající biologickou odbouratelnost, čímž z Orange-Sanitolu dělají i jedinečný ekologický přípravek. Vzhledem k vysokému obsahu terpenů v pomerančovém oleji, již během použití zbaví Orange-Sanitol jak čištěný předmět, tak i vzduch v celém bytě, mikrobů. Nutno dodat, že velice příjemně. Těžko bychom hledali někoho, komu oleje citrusových plodů nevoní.
Mně osobně se osvědčil tento agent voňavé čistoty v laboratoři. Při čištění umaštěných stolů, nádob, lahví, umývadel, podlahy i laboratorních pomůcek.
Stejné služby poskytne samozřejmě i v koupelně či kuchyni. Zde doporučuji množství 10 – 20 ml Orange-Sanitolu (1 až 2 polévkové lžíce) dát do litrové lahve s rozprašovačem a doplnit vodou. Vanu, umývadlo, toaletu, dlaždice i podlahu zbavíme současně nejen nečistot, ale i mikrobů. Vzhledem k obsahu jak lihu, tak i emulgátoru, se přípravek Orange - Sanitol rozpouští ve vodě.
Tím ale použití Orange-Sanitolu zdaleka nekončí. Dobré služby poskytne např. i při čištění oděvů. Stejně tak dobře jím lze odstranit různé mastné fleky, ať již od různých potravinářských mastnot, či dokonce sazí, nebo i minerálních olejů. Zde je pak třeba vyšší koncentrace, až 10 %. Zde bych doporučoval vyzkoušet, jak dotyčný materiál bude vysoké koncentrace Orange-Sanitolu snášet.
Koupelna – toaleta: Jak již výše zmíněno, Orange-Sanitol je vhodný i pro koupelny a toalety, na dlaždice, obklady, vany, sprchovací kouty, umývadla, vodovodní baterie.
V kuchyni: Orange-Sanitol spolehlivě odstraňuje mastnoty, o které v kuchyni nikdy není nouze. Zde lze v případě nutnosti (zaschlé tuky) použít i koncentrovaný Orange-Sanitol. Běžně však stačí i koncentrace 1 díl čističe na 10 dílů vody. Odměnou pak je i příjemně provoněná kuchyně.
Orange-Sanitol se dále osvědčil i při odstraňování skvrn od čokolády, propisovacích tužek, rtěnek. Zde je vhodná koncentrace cca. 1:5 až 1:10. Mně osobně se osvědčil i při čištění plastů interiéru auta. Běžná koncentrace 1%, některé fleky jsem ale musel odstraňovat i koncentrátem. Jen jako příklad bych uvedl všemi motoristy "milovanou" dosloužilou dálniční nálepku na čelním skle.
Jedním z problémů je i odstraňování barev fixů z popsaných tabulí. Orange-Sanitol je i zde při koncentraci 1:50 excelentním pomocníkem.”

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací