DEET je horší než EET

Nevíte co je to DEET? 

 

 

DEET JE PESTICID a škodí zdraví, přesto ho lidé dobrovolně stříkají na sebe, svoje děti a svoje zvířecí miláčky.
DEET je nažloutlá olejovitá kapalina, která se původně používala v zemědělství jako pesticid na odpuzování škůdců. Pro její repelentní účinky se začal používat pro vojáky ve válce v polovině 20. století. A dnes je nejpoužívanější aktivní složkou v repelentech proti hmyzu a aplikujeme si ji běžně na kůži a oblečení. Jak ale působí na náš organismus?

button_koupit-prirodni-repelent-bez-deet

KOŽNÍ REAKCE A ŠKODLIVOST UŽÍVÁNÍ PRO MALÉ DĚTI

Výrobci repelentů obsahující složku DEET doporučují, aby se přípravek nepoužíval pod oblečení nebo na poškozenou kůži. Pokud není potřeba jeho účinku, měl by se z kůže smýt, může totiž způsobovat podráždění a kožní reakce. Existuje pár případů výskytu křečí, které jsou spjaty s toxicitou DEET. Cornell University: „Zaměstnanci Národního parku Everglades vystavení masivní expozici DEET trpěli nespavostí a poruchami nálady a kognitivních funkcí mnohem častěji než jejich méně exponovaní kolegové.” V roce 2002 zakázalo kanadské ministerstvo prodej repelentů s obsahem více než 30% složky DEET. Pro děti do 2 měsíců věku je užívání velmi škodlivé. V roce 2009 zjistil neurovědec Vincent Corbel, že DEET je neurotoxin. Blokuje enzym v nervových buňkách vašeho centrálního nervového systému, který rozkládá toxiny. Tím zapřičiňuje, že se toxiny kumulují a mohou likvidovat nervové buňky.

Zároveň je složka DEET účinným rozpouštědlem, takže může rozpouštět plasty, vlákna, kůži a různé barvy a laky.

Vzhledem k tomu, že DEET je pesticid, tak není vhodné ho užívat v blízkosti zdrojů vody, neboť byla zjištěna určitá toxicita pro ryby.

Přírodní odpuzovače hmyzu bez DEET mezi které patří i námi prodávané Klíšťol a Moskytol neobsahují jedovaté DEET, jsou vyrobené z přírodních éterických olejů, nemusíte se obávat, když si je stříknete přímo na tělo a po aplikaci Moskytolu v  místnosti nemusíte dlouho větrat, vlastně nemusíte větrat vůbec, Moskytol i přijemně voní, my doma do v létě dáváme do aromadifuzéru  a mouchy k nám nelétají i když někdy zapomeneme zavřít dveře na zahradu, Mosyktol jim na rozdíl od nás nevoní.

klistol2

button_koupit-prirodni-repelent-bez-deet

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací