Napoleon - směs 100% esenciálních olejů 10 ml

 
Zprávy o využívání vonných látek jsou staré jako historie sama. Vůně čerstvých květin zlepšovala náladu a stimulovala, pálení aromatických suchých rostlin očišťovalo a doprovázelo rituální náboženské obřady. Výsledkem snahy izolovat vůně a mít je…
Dostupnost Nedostupné
Běžná cena 113 Kč
Ušetříte 13 Kč (–12 %)
100 Kč
Značka Phytos
Kategorie Éterické oleje a směsi
Položka byla vyprodána...
 
Zprávy o využívání vonných látek jsou staré jako historie sama. Vůně čerstvých květin zlepšovala náladu a stimulovala, pálení aromatických suchých rostlin očišťovalo a doprovázelo rituální náboženské obřady. Výsledkem snahy izolovat vůně a mít je kdykoliv po ruce i mimo vegetační období, na cestách nebo jako antiseptikum při epidemiích, bylo objevení metody macerace a extrakce. Vonné látky se nejdříve vázaly na tuk nebo olej, později se extrahovaly v alkoholu. Od 19. století dodnes se silice získávají nejčastěji destilací vodní parou. Ve 2. polovině 19. století začíná výroba syntetických látek, která spolu s přírodními umožňuje ve 20. století obrovský rozkvět parfumerského průmyslu. Pro milovníky vůní a aromaterapie zvláště je štěstí, že o oblibě vůní existují četné písemné zprávy i archeologické důkazy již z dob nejstarších nám známých civilizovaných společností. V naší nabídce historické aromaterapie jsme provedli výběrový průřez těmito speciálními dějinami tím nejzajímavějším způsobem: pomocí odborných pramenů jsme zrekonstruovali oblíbené vonné kompozice známých historických osobností. Marie Antoinetta, francouzská královna, která byla známá svojí rozmařilostí a mimořádnou zálibou ve vůních. Často používala parfém, který byl zrekonstruován a který je základem dodnes oblíbené vůně kolínské vody 4711. Produktu, který úspěšně konkuroval parfémům francouzským, německý "Eau admirable" = podivuhodná voda, pro který se postupně vžil název Eau de Cologne 4711, podlehli i mnozí jiní a chápali ho právem i jako prostředek léčebný. K nim patřil rovněž Napoleon Bonaparte (1796 - 1821), francouzský vojevůdce a císař (1804 - 1814, 1815). Spolu s manželkou Josefínou, velmi miloval luxusní oděvy, šperky a množství vůní. zatím co Josefína si oblíbila těžké sladké parfémy, Napoleon dával přednost jemným, lehkým vůním, květinovým a svěže vonícím citrusům, které odlehčovaly jeho zkoušenou mysl.

Podobné produkty

Objem 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

V polovině devadesátých let minulého století byla v překrásném kraji u soutoku Vltavy a Sázavy založena rodinná firma Velartových, a protože základním sortimentem její bohaté a rozmanité nabídky byly a nadále zůstávají 100% přírodní esenciální oleje, dostala podle nich své jméno i firma – PHYTOS.

Vůně a nejrůznější esence nás provází po celá tisíciletí, snad proto lidé odjakživa sbírali bylinky a vyráběli z nich vonné masti a aromatické oleje. I v dnešní moderní době máme ty nejkrásnější okamžiky života úzce propojené s vůněmi. Značka PHYTOS volně navazuje na tento pradávný odkaz přírody a nabízí širokou paletu esenciálních olejů a jejich derivátů pro chvíle plné pohody, klidu a relaxace. Vonné substance, ať už čistě přírodní či upravené, jsou základem všech jejich výrobků.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací