Jak skladovat výrobky Nobilis Tilia?

 

Tyto rady jsou přímo od našeho "dvorního" dodavatele přírodní kosmetiky, firmy Nobilis Tilia, ale v podstatě je lze použít pro skladování éterických olejů a přírodní kosmetiky i jiných výrobců.


Většina surovin ve výrobcích je z přírodních látek, které mohou vykazovat v závislosti na počasí i jiných vlivech přirozené drobné odchylky v látkovém složení, chuťových, čichových či barevných kvalitách. Tyto drobné odchylky jsou přírodním jevem, nejsou známkou nedostatečné kvality výrobků a důvodem k reklamaci.

Kosmetické přípravky
Chraňte před přímým slunečním zářením a mrazem, uchovávejte je při teplotě od 6°C do 25°C v originálním a kompletním obalu (např. s ochranným podvíčkem v dóze).

Doplňky stravy
S2000 Sojový lecitin
Uchovávejte v suchu.

Rostlinné oleje (kosmetika i potraviny)
Chraňte před přímým slunečním zářením. Po otevření skladujte v temnu v dobře uzavřené láhvi.  Pokud není na etiketě uvedeno jinak, uchovávejte oleje při pokojové, nejlépe při stabilní teplotě (do 25 °C).

K zajištění ochrany před slunečním zářením postačí uskladnění v temnu (tma ve spíži či kuchyňské skříňce). Pro vysoce nenasycené oleje (např. lněný olej) je vhodné uchování v lednici. Vyhněte se velkým a častým výkyvům teplot a nevystavujte oleje silným zdrojům tepla.

Některé rostlinné oleje mohou při teplotách okolo 10 °C a tedy i v lednici tuhnout  jako např.: avokádový, jojobový, olivový, nimbový a tamanu olej. Naopak tzv. rostlinná másla, která jsou i při pokojové teplotě v tuhém stavu: kokosový olej, bambucké máslo (shea butter), kakaové máslo apod., tají při teplotách okolo 30 °C. Ztuhnutí při pokojové teplotě je běžné.

Ztuhlý olej zahřívejte postupně buď při pokojové teplotě, nebo ve vodní lázni.
 

Éterické oleje

Éterické oleje rychle vyprchávají, proto nenechávejte lahvičky dlouho otevřené. Nevystavujte éterické oleje teplotním extrémům a výkyvům teplot. Ideální způsob uchování je v dobře uzavřené lahvičce, v temnu a při pokojové teplotě, ne v lednici. Některé mohou ztuhnout, některé složky olejů krystalizují (viz piktogramy u jednotlivých éterických olejů). Oleje lze postupně zahřát při pokojové teplotě. V případě nutnosti je možné krátkodobě zahřát ve vodní lázni na max. 40°C.
I ztuhlé oleje takto opět získají tekutou podobu.


E0041 Myrha (Commiphora abyssinica)
Některé éterické oleje mohou při běžné pokojové teplotě nebo při delším skladování ztuhnout.

E0002    Anýz  (Pimpinella anisum)
E0021    Fenykl (Foeniculum vulgare var. dulce)
E016      Máta luční (Mentha arvensis)
E1056    Růže Otto (Rosa damascena)

Některé éterické oleje mohou tuhnout i při teplotách pod 20°C.certifikat-nobilis


Teplotně nestabilní výrobky s možností vylití z obalu
N0250 Čokoládová fantazie
N0252 Bambucká fantazie
N0612 Kokosový peeling

Před otevřením je dejte ztuhnout do chladu, při teplotách nad 30°C hrozí jejich vylití.https://www.fajnbyliny.cz/user/documents/upload/Nobilis/certifikat-nobilis.jpg

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací