Eucalyptus mrazuvzdorný semena 20 Ks

 
Bez nadsázky lze říci, že konečně můžeme začít na našich zahradách pěstovat pravý Eucalyptus. Eucalyptus PAUCIFLORA pochází z nejvyšších poloh Tasmánie, kde panují obdobné, ne-li drsnější podmínky, než máme u nás. Velice rychle roste, je stálezelený a nav...
Dostupnost Skladem: (5 ks)
76 Kč
   
Značka Salvia Paradise
Kategorie Byliny od A do Z
 

Bez nadsázky lze říci, že konečně můžeme začít na našich zahradách pěstovat pravý Eucalyptus. Eucalyptus PAUCIFLORA pochází z nejvyšších poloh Tasmánie, kde panují obdobné, ne-li drsnější podmínky, než máme u nás. Velice rychle roste, je stálezelený a navíc velice aromatický. Jedná se o jeden ze tří nejodolnějších druhů eucalyptu.

Tyto stromy produkují vonné silice, které jsou vhodné pro astmatiky a zároveň odpuzují hmyz. Jsou mimo jiné dekorativní svým zbarveným kmenem.

Tento druh je mrazuvzdorný do −22 °C. Eucalyptus je nenáročný na půdu. Vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo po předchozí šestitýdenní stratifikaci. Po vyklíčení a růstu alespoň čtyř lístků přesadíme i s kořenovým balem do samostatné nádoby. Rostlinu vysazujeme na jaře do volné půdy až tehdy, když má dostatek vyzrálé dřevní hmoty a velikost alespoň 60 cm. Ve výživné půdě a při dostatku vláhy velice rychle roste. U mladé rostliny je vhodný zimní kryt.

Úžasný strom pro nejúžasnější zahrady.

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení. Před výsevem doporučujeme prostudovat další literaturu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Salvia Paradise je rodinná firma s čistě českým vlastnictvím.
Nakupuje byliny ve velkobaleních od pěstitelů či přímých dovozců a následně rozvažuje do vlastních vzduchotěsných obalů. Provoz je pravidelně kontrolován SZPI(státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí) a májí zavedený v plném znění systém HACCP, zajištující maximální čistotu provozu, bez možnosti kontaminace.

Byliny a čaje dodávají do maloobchodu, tedy i nám vždy vzduchutěsně uzavřené. Jen tak je možné udržet vysokou účinnost bylin po několik měsíců od sběru.  .

Díky přísným podmínkám skladování a distribučním obalů si  byliny zachovávají maximální účinnost a čaje své aroma a chuť po dlouhou dobu.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací