Absolue

Co je to ABSOLUE?

Absolue označuje kvalitu oleje, které bylo dosaženo speciálním způsobem extrakce vonné silice. Extrakce se provádí za pomoci organických rozpouštědel. Při získávání silice (vonných látek z květů) se používá petroléter nebo benzin. Takto získaná silice je označována jako „konkrétní“ neboli KONKRET. „Konkrétní“ silice obsahuje vedle vonných látek ještě látky, které jsou pro silici zbytečnou zátěží, což jsou zejména vosky. Ty se oddělují jejich rozpuštěním v teplém lihu a vymrazením. Po odstranění balastních – zbytkových látek je silice označována jako „absolutní“ – tedy ABSOLUE.
Zatímco esenciální oleje jsou z rostlinného materiálu extrahovány především vodní parou, některé květiny jsou pro tento proces příliš křehké a mohlo by dojít k jejich poškození během destilace. Vonná substance na rozdíl od esenciálních (éterických) olejů může obsahovat rostlinné pigmenty a další složky rostlinného materiálu. Výsledkem je hustá tmavší kapalina vysoce koncentrovaných vonných složek s delší trvanlivostí než esenciální oleje, která se nazývá absolue. Jsou určeny především pro parfumářské účely a jsou považovány za duši přírody zachycenou v malé lahvičce.

 

Nejprodávanější

62
446162446
Značky

Stránka 1 z 3 - 54 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 54 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací